کلینیک کاردرمانی و گفتار درمانی سندروم داون سیاوش عطایی در کرج 09121623463:ارتباط برخی ‌عفونت‌ها با سرطان

بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج درمان لکنت زبان در کرج , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان در کرج
کلینیک کاردرمانی و گفتار درمانی سندروم داون سیاوش عطایی در کرج 09121623463:ارتباط برخی ‌عفونت‌ها با سرطان

در یک مطالعه از دانشکده پزشکی “مریلند” در “بالتیمور” نوعی عفونت باکتریایی کشف شده که می‌تواند باعث تخریب روند ترمیم DNA در سلول‌ها شود که عامل شناخته شده برای ایجاد سرطان است. این نوع عفونت همچنین می‌تواند اثر برخی از داروهای ضدسرطان را تضعیف کند.

یک استاد پزشکی در این مورد اظهار کرد: به نظر می رسد در حال حاضر حدود ۲۰ درصد از سرطان‌ها به دلیل عفونت و بیشتر به دلیل ویروس‌ها ایجاد می‌شوند.

این تیم تخصصی ابتدا به بررسی عفونت‌های ناشی از یک خانواده باکتریایی کوچک موسوم به مایکوپلاسما پرداخت. به گفته محققان این باکتری‌ها با انواع سرطان به ویژه در افراد مبتلا به اچ آی وی در ارتباطند.
بیشتر بخوانید
پیشگیری از 4 سرطان با انجام تست غربالگری
افسردگی زمستان، علل و راه‌های مقابله با آن
دلایل بی‌حالی دائمی چیست؟

مایکوپلاسما یکی از کوچکترین میکروارگانیسم‌هایی هستند که زندگی آزادانه دارند. این میکروارگانیسم‌ها دیواره سلولی نداشته و تا مدت‌ها دانشمندان تصور می‌کردند که نوعی ویروس هستند.

این باکتری‌های کوچک حاوی پروتئینی به نام Dnak هستند که محققان به دلیل توانایی‌اش در ارتباط با دیگر پروتئین‌ها بر آن تمرکز کردند. Dnak یک “پروتئین نگهبان” است که از دیگر پروتئین‌ها در برابر آسیب محافظت کرده و از عملکرد مناسب آنها اطمینان حاصل می‌کند.

مطالعه اخیر از دو رابطه اصلی میان Dnak و سرطان پرده برداشت. طبق این مطالعه Dnak موجود در مایکوپلاسماها در فعالیت پروتئین‌های انسانی تداخل داشته و این فعالیت‌ها را که برای ترمیم DNA اهمیت بسیار دارند، کاهش می دهد. همچنین اثر داروهای خاصی را که هدف آنها افزایش فعالیت پروتئین طبیعی ضدسرطان P53 است، تضعیف می‌کند.

ادامه مطلب  دستگاه لکنت شکن easy speech | سیاوش عطایی مشاور عالی و آسیب شناس |گفتاردرمانگران استان مرکزی

محققان همچنین شاهد این بودند که لنفوم‌ها در موش‌هایی با سیستم‌های ایمنی تضعیف شده، سریع‌تر رشد می کنند. آنها یک گروه از موش‌ها را با گونه مایکوپلاسما از یک فرد مبتلا به اچ آی وی آلوده کرده و دریافتند لنفوم‌ها در این موش‌های آلوده به نسبت موش‌های سالم سریع تر رشد می کنند.
بیشتر بخوانید
آیا تعدد انزال مردان، سرطان پروستات را کاهش می‌دهد؟
تاثیر استرس بر روده و 4 روش برای مقابله
کاهش فشار خون با نور آبی

به اعتقاد محققان عفونت‌ها لزوما باعث بروز سرطان‌ها نمی شوند اما به نظر می‌رسد که مایکوپلاسما Dnak را آزاد کرده و این پروتئین می تواند به سلول‌های غیرعفونی مجاور خود وارد شده و رویدادهایی را رقم بزند که منجر به بروز سرطان در این سلول‌ها شود.

در نهایت تجزیه و تحلیل ترکیبات آمینو اسیدها تفاوت بین پروتئین‌های Dnak از باکتری‌های مرتبط با سرطان و باکتری‌هایی که محققان ارتباطی با سرطان در آنها نیافتند را نشان داد و این به آن معنی است که ممکن است باکتری‌های دیگری نیز با توانایی مشابه برای ترویج سرطان وجود داشته باشند.
بیشتر بخوانید
علائم لخته شدن خون چیست؟
6 روش برای پیشگیری از لخته شدن خون در پا
7 روش برای کاهش نفخ قاعدگی

به گزارش سایت تخصصی مدیکال نیوز تودی، محققان در این مطالعه اعلام کردند که تحقیقاتشان چگونگی طرز تفکر در مورد ارتباط عفونت‌ها و دست کم برخی سرطان‌ها را تغییر داده و نشان می‌دهد چگونه یک عفونت باکتریایی با یک سری از رویدادها می‌تواند منجر به سرطان شود.
منبع: ایسنا

 

عکس تسلیت شهادت امام حسن عسکری متن تسلیت شهادت امام حسن عسکری | عکس تسلیت شهادت امام حسن عسکریانواع روش های پروتز سینه و بزرگ کردن سینه + نکات مهم در مورد پروتز سینه انواع روش های پروتز سینه و بزرگ کردن سینه + نکات مهم در مورد پروتز سینهاس ام اس تبریک روز نیروی دریایی ایران

ادامه مطلب  رضوی

goftardarmanikaraj.ir

Related posts