کلینیک توانبخشی تخصصی سیاوش عطایی در کرج09121623463:خال و خطوط مشکی ناخن نشانه چیست؟

بهترین کرج بازار کار کاردرمانی , بهترین کرج کاردرمانی در منزل , بهترین کرج کاردرمانی کودکان , بهترین کرج رتبه لازم برای کاردرمانی
کلینیک توانبخشی تخصصی سیاوش عطایی در کرج09121623463:خال و خطوط مشکی ناخن نشانه چیست؟

یک متخصص پوست و مو با بیان اینکه اگر یک ناخن دچار تغییر رنگ خود به خودی به ویژه اطراف ناخن باشد نیازمند مراجعه سریع به متخصص پوست است، گفت: ابتلای یک ناخن و تغییر تیره رنگ به صورت خطوط سیاه و خال بسیار مهم است.
بازدید :
545
زمان تقریبی مطالعه :
2 دقیقه
تاریخ : دوشنبه 1397/09/12 ساعت 11:08
خال و خطوط مشکی ناخن نشانه چیست؟
عبدالرضا عرفانی با ذکر نامی از بیماری ملانوم، اظهار کرد: نشانه ابتلا به این بیماری تغییر رنگ در ناخن به صورت یک خط مشکی و خال است، البته تغییر رنگ در ناخن‌ها نشانه بد خیم بودن آن نیست، اما ممکن است مشکل آفرین شود.

وی با اشاره به اینکه در صورتی که این خطوط و خال‌ها با پوست اطراف ناخن همراه شوند در بیشتر موارد بروز این خطوط بدخیم است و لازم است که نمونه برداری شود، ادامه داد: اما در صورتی که این خطوط با پوست اطراف ناخن همراه نباشد و به صورت نوار تیره رنگ بروز کند نگران کننده نیست.

این متخصص پوست و مو تصریح کرد: ممکن است بروز این خطوط به دلایلی از جمله بر اثر ضربه‌های ناخن و تروما و یا آسیب‌هایی مانند اصابت انگشت به در یا هر وسیله‌ای دیگر باشد که منجر به تغییر رنگ‌های وسیع، درد و خون ریزی زیر ناخن می‌شود که از طریق گرفتن شرح حال بیمار علت بررسی می‌شود. اما در مواردی که خود به خود این خطوط به همراه پوست کنار ناخن ایجاد می‌شود باید بیشتر و با دقت علت‌های بروز بررسی شود.
بیشتر بخوانید
چه زمانی از روز کالری بیشتری می‌سوزانیم؟
علائم لخته شدن خون چیست؟

ادامه مطلب  ما چه کار کنیم تا ناروانی در فرزند ما تبدیل به لکنت نشود ؟

عرفانی با بیان اینکه معمولا ضایعات خوش خیم نیازی به درمان ندارد و ممکن است فرد برای پنهان کردن لاک بر روی آن بزند، خاطرنشان کرد: اما در صورتی که نوع بدخیم تشخیص داده شود به پاتولوژی نیاز است و بر اساس آن علت بیماری مشخص می‌شود و با توجه به علل بروز، گاهی ممکن است که جراحی صورت گیرد که بستگی به نتیجه پاتولوژی دارد.
بیشتر بخوانید
تاثیر استرس بر روده و 4 روش برای مقابله
7 روش برای کاهش نفخ قاعدگی
آیا تعدد انزال مردان، سرطان پروستات را کاهش می‌دهد؟

وی در خصوص تاثیر لاک و استیون بر بروز این خطوط و خال‌های تیره، گفت: استیون و لاک‌ به عنوان یک محرک در جهت آسیب به ساختار ناخن هستند، اما منجر به بدخیمی نمی‌شوند و بیشتر منجر به شکننده، ورق شدن و اگزمای تماسی می‌شوند.
منبع: ایسنا

 

 

 

شیرینی های مخصوص جشن سال نو کریسمس طرز تهیه شیرینی های مخصوص جشن سال نو کریسمسعکس و متن درباره خشونت علیه زنان | 25 نوامبر روز جهانی منع خشونت علیه زنان عکس و متن درباره خشونت علیه زنان

 

loknatshekan.ir

Related posts