ویژگی‌های یک روان درمانگر و روانشناس اطفال پسندیده چیست؟:گفتارتوانگستر 09121623463

ویژگی‌های یک روان درمانگر و روانشناس اطفال پسندیده چیست؟:گفتارتوانگستر 09121623463

اشتیاق برای مراقبت و درمان

از موارد مهم دیگر برای یک روان درمانگر و روانشناس اطفال بودن، شور و اشتیاق حقیقی برای نگهداری از کودکان و نیازهای آنها است.

انسان‌های بالغ و مهربان بیشتر توانمند به رابطه گرفتن و بازی با اطفال هستند این یاری به لذت بردن کودک از درمان و پروسه درمان لازمه یک مشاور کودکان است.

🍄 امانت داری از دیگر خصوصیات روانشناس پسندیده

یک مشاور و روان درمانگر و روانشناس اطفال باید یک نیرومندی ذاتی برای بدست اوردن اعتماد کودک و خانواده او را داشته باشد. بطوری که با او حس آسایش و راحتی بکنند و مسائل شخصی و احساسی خود را بی هیچ اندک و کاستی و یا احتیاط و خجالتی با او در میان گذارند.

یک روانشناس پسندیده همواره باید حریم خصوصی کودک و خانواده‌اش را حفظ کند و آن را موضوع گفتگوی خود با همکاران خود نکند.

💢 چهار سوالی که میتوانید از یک روان درمانگر و روانشناس اطفال بپرسید:

برای یاری به تحقیقات شما سوالاتی وجود دارد که میتوانید از یک روان درمانگر و روانشناس اطفال بپرسید. به عنوان مأخذ می‌توانید نگاهی به جواب این سوال‌ها نیز بیندازید تا به شما دید جزئی‌تری به قضیه بدهند.

💧شما بطور معمول چگونه با چنین مشکلاتی کار می‌کنید؟

من کودکتان را ندیده‌ام، اما، درکل من تمرکزم را بر روی کمک به کودکان و تبدیل کردن آنها به یک متخصص می‌گذارم و راه حل‌های مفیدی به آنها می‌دهم تا بتوانند با مشکلشان مقابله کنند . (این کارها امکانپذیر است در برگیرنده فراگیری برای استقرار رابطه بهتر، اندیشه کردن در زمینه شرایط از دیدگاه‌های مختلف، رسیدن به راه‌حل‌های بهتر نسبت به راه‌حل‌های احمقانه، تدبیر ناامیدی، ایجاد اعتماد بنفس به منظور کنترل شرایط حساس، باشد) مضاف بر این‌ها من پدر و مادر نیز فعالیت می‌کنم، تا مجراهای اثربخش برای پشتیبانی از آنها و کنار آمدن با چالش بوجود آمده را بیاموزند امید من این است که بتوانم مأخذ هر دو پشتیبانی احساسی و عملی برای کودکتان باشم.

ادامه مطلب  اتابک وثوقی :: انتخابات هفتمین دوره هیات مدیره نظام پزشکی تهران :: حمایت مراکز فیریوتراپی استان تهران

رواندرمانگر و روانشناس اطفال بطور معمول طی جلساتی که با شما و فرزندتان خواهد داشت راهکار شایسته ای برای درمان کودکتان را خواهد یافت.

💧پدر و مادر چگونه در جلسات شرکت می‌کنند؟

من علاقمند به همکاری با پدر و مادر هستم عقیده‌ی من بر این است که من متخصص روانشناسی هستم ولی شما متخصص کودکانتان هستید کار ما این است که فکرهایمان را رویهم بریزیم تا در انتها بتوانیم به فرزندتان بهترین کمک را ارائه دهیم.

هرچه سن کودکان پایین‌تر باشد نیاز بیشتری برای حضور پدر و مادر هست در مواقعیکه کودکان خیلی خردسال هستند، در حقیقت این پدر و مادر هستند که نقش روان درمانگر را ایفا خواهند کرد زیرا این شمایید که بیشتر موقعیت‌ها را با فرزندتان می‌گذرانید و بیشتر با کودکانتان آشنایی دارید و میدانید که کدام شیوه امکانپذیر بوده و برای او کارسازتر است.

اما مواقعیکه کودکان سن بالاتری دارند و یا در سن نوجوانی هستند، نیز اطلاعات پدر و مادر بسیار اثربخش خواهد بود.

کودکان بطور معمول چیزهایی را که دانستن آن‌ها ضروری است نمی‌گویند، بنابراین بطور معمول جلساتی با پدر و مادر گذاشته میشود و طی چند جلسه اطلاعات واجب و ضروری را در رابطه با اطفال و چالش‌های آنها به دست میاوریم گاهی نیز حضور پدر و مادر با کودک و یا حضور بقیه‌ اعضای خانواده نیز وابسته به شرایط واجب و ضروری میشود سپس جلساتی را نیز با کودک خواهیم داشت.

من معتقدم که روان درمانی یک راز مخفی نیست و در حالت کلی شیوه کلی درمان را با شما در میان خواهم گذاشت.

ادامه مطلب  از سیر تا پیاز درمان قطعی لکنت زبان |کلینیک های توانبخشی سکته مغزی استان ایلام

از طرفی دیگر کودک شما هم احتیاج به حریم خصوصی دارد تا قادر باشد به من اعتماد کند، بنابراین هر جلسه تمامی جزئیاتی را که کودکتان به من می‌گوید جزء به جزء نخواهم گفت اما لزوما چنانچه مورد با اهمیتی باشد که دانستن شما لازم باشد، قطعا با شما در میان خواهم گذاشت.

behtarinalborz.ir
goftardarmanionline.ir
googleimage.ir
hamejaa.ir
medu-karaj.ir
siavashataee.ir
slpnews.ir
autismonline.ir
avalinkaraj.ir
behtarin-entekhab-karaj-siavashataee.ir
behtarinkaraj.ir
goftardarmanikaraj.ir
goftareravan.ir
google-map.ir
googlegame.ir
googlemovies.ir
karaj-medu.ir
kardarmanialborz.ir
kardarmanikaraj.ir
loknatclinic.ir
loknatshekan.ir
neurofeedbackalborz.ir
otalborz.ir
otkaraj.ir
pff-rhs.ir
pooyesh-dar-goftardarmani-karaj.ir
pooyesh-dar-kardarmani-karaj.ir
siavash-ataee.ir
slpkaraj.ir
slponline.ir
speech-therapy.ir
tjhvnvlhkd.ir

Related posts