ویژگی‌های یک روان درمانگر و روانشناس اطفال پسندیده چیست؟:گفتارتوانگستر 09121623463

بهترین کرج فهرست گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج درمان تلفظ در کرج , بهترین کرج بهترین کاردرمانی در کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کرج

ویژگی‌های یک روان درمانگر و روانشناس اطفال پسندیده چیست؟:گفتارتوانگستر 09121623463

یک رواندرمانگر و روانشناس اطفال باید چه تخصص هایی داشته باشد؟

دامنه فعالیت (کار) روان درمانگر و روانشناس اطفال عمدتا مدارس، جایگاههای مشاوره، یا خدمات مشاوره‌ای خصوصی و دولتی دیگر برای اطفال است.

☔️ یک رواندرمانگر و روانشناس اطفال باید ظرفیت ارتباطی با طفل را دارا باشد.

این ظرفیت ارتباطی در برگیرنده مولفه هایی چون تحکیم اعتماد و بهبودی در کودک است.

روانشناس بایست با شناختن بخش زیادی از مشکلات کودکان مثل اوتیسم، بیش فعالی، سوء استفاده، تروما، دشواریها و اختلالات ذهنی (روانی) ، عدم توانایی در فراگیری، نیازهای ویژه (خاص) و رفتارهایی مثل قلدری و لجبازی، پرخاشگری و غیره در مقابله با کودک اشراف داشته باشد.

☔️ آیا کودکتان برای زمان زیاد است که در کشمکش است؟

روزها، هفته‌ها و یا ماه‌هاست که رفتارهای غیرعادی دارد؟
بیشتر اوقات مضطرب و حساس است؟ و یا شاید خانواده‌ی شما در یک دوره‌ی گذار دشواری قرار دارد که برای کودک تحمل آن دشوار است.

در هر شکل چنانچه کوچکترین احساس نگرانی‌ای نسبت به فرزند خود دارید بهتر است او را به یک روان درمانگر و روانشناس اطفال معرفی کنید.

برای بیشتر خانواده‌ها مراجعه به روان درمانگر و روانشناس اطفال ترسناک به نظر میاد. آنها بیشتر ازاین موضوع می‌ترسند که مراجعه به روانشناس همه چیز را وخیم‌تر کند و یا اینکه فرزندانشان را قانع کند که چالش روانی دارند و یا اصرار کنند که تا همواره فرزندشان روان‌درمانی شود. مضاف بر این آن‌ها نگرانند که مورد ندامت روانشناس قرار بگیرند و این حس را دارند که شاید بردن فرزندشان نزد روان درمانگر و روانشناس اطفال به معنای شکست آنها در فرزندپروری است.

ادامه مطلب  بهترین کلینیک نوروفیدبک در البرز 09121623463|عظیمیه خیابان نیک نژاد خیابان تختی

قطعا بردن فرزندتان نزد روان درمانگر و روانشناس اطفال به معنی شکست شما در فرزندپروری نیست، قطعا کمک‌های صحیح و سازنده به فرزندانتان بهترین هدیه‌ی زندگی‌شان از جانب شما خواهد بود که از این راه رنج آن‌ها کمتر شده، ارتباطاتشان بهبود میابد. و فرزندانتان به منظور مواجهه با مشکلاتشان تجهیز می‌شوند.

روان درمانگر و روانشناس اطفال هیچگاه برای کودکتان پدر یا مادر نیست بلکه این نقش فقط و صرفا برای شماست.
یک روان درمانگر و روانشناس اطفال همواره ترکیبی از مربی، راهنمای شادی، مادربزرگ و یا پدربزرگ افسانه‌ای است، که مضاف بر این‌ها دانش عمیقی نیز از رشد و پرورش کودک، روابط شخصی و بررسی‌ها (تحقیقات) بالینی دارد.

بخش زیادی از افراد دست از کوشش به منظور یافتن روان درمانگر و روانشناس اطفال شایسته (مساعد) برمی‌دارند برای اینکه فکر میکنند مشکلشان آنقدرها هم نامطلوب نیست.
چنانچه حقیقتأ مشکلتان آنقدر نامطلوب نیست نباید صحبت کردن با کودک و یا آرام نمودن کودک ساعت‌ها وقت شما را بگیرد.
روانشناس به شما در ترتبیت فرزندانتان کمک خواهد کرد و اینجاس که شما حس توانمندی بیشتری خواهید کرد.

☔️ اما چیز مهمتر این است که چگونه یک روان درمانگر و روانشناس اطفال شایسته پیدا کنیم؟ درست همانند وقتی که یک متخصص اطفال را گزینش و انتخاب می‌کنید، افراد بسیاری نیز به عنوان روانشناس متخصص مشغول فعالیت هستند که خود را مجرب و با تجربه معرفی می‌کنند، ولی شما باید کسی را انتخاب کنید که قادر باشید به او و تخصص او اعتماد کنید.

روان‌درمانی بچه ها با روان‌درمانی بزرگسال متفاوت است, چون بچه‌ها بیشتر مخالف حضور در چنین مکان‎‌هایی هستند، آن‌ها تحت تاثیر افراد بسیاری در محل خود هستند بنابراین شما باید روانشناسی را بیابید که از بچه‌ها لذت می‌برد و تجربه‌ی فعالیت و کار با آنها را دارد. دست کم ۵۰٪ تمرینات روانشناسان باید فعالیت کار با اطفال باشد.

ادامه مطلب  لیست مراکز شنوایی سنجی استان آذربایجان شرقی

ابتدا یک لیست از نام‌ها و شماره تلفن روانشناسان آماده کنید. به صورت مختصر شرایط را شرح دهید و پس از آن با پرسیدن پرسش‌هایی می‌توانید حس کنید که فعالیت و کار با این رواندرمانگر و روانشناس اطفال چطور می‌تواند باشد.

👈 به خودتان اعتماد کنید، هیچکس به خوبی شما کودکتان را نمی‌شناسد، بنابراین شما می‌توانید بازشناسی کنید که کدام روانشناس می‌تواند کارکرد نیکوتری برای شما و کودکتان داشته باشد.
پایان بخش 1

behtarinalborz.ir
goftardarmanionline.ir
googleimage.ir
hamejaa.ir
medu-karaj.ir
siavashataee.ir
slpnews.ir
autismonline.ir
avalinkaraj.ir
behtarin-entekhab-karaj-siavashataee.ir
behtarinkaraj.ir
goftardarmanikaraj.ir
goftareravan.ir
google-map.ir
googlegame.ir
googlemovies.ir
karaj-medu.ir
kardarmanialborz.ir
kardarmanikaraj.ir
loknatclinic.ir
loknatshekan.ir
neurofeedbackalborz.ir
otalborz.ir
otkaraj.ir
pff-rhs.ir
pooyesh-dar-goftardarmani-karaj.ir
pooyesh-dar-kardarmani-karaj.ir
siavash-ataee.ir
slpkaraj.ir
slponline.ir
speech-therapy.ir
tjhvnvlhkd.ir

Related posts