مرکز کاردرمانی تخصصی سیاوش عطایی در کرج 09121623463:علت درد دست راست چیست؟

بهترین کرج کلینیک گفتار درمانی , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان , بهترین کرج گفتار درمانی چیست , بهترین کرج رشته گفتار درمانی , بهترین کرج مراكز گفتار درماني شرق تهران , بهترین کرج گفتار درمان خوب در تهران ,
مرکز کاردرمانی تخصصی سیاوش عطایی در کرج 09121623463:علت درد دست راست چیست؟

درد در نواحی دست راست، شانه و یا کتف از جمله دردهایی به شمار می‌روند که اگرچه کمتر از مثلاً سردرد و مانند آن به سراغ آدم می‌آیند، اما وقتی گرفتارتان می‌کنند گاهی امان و تحمل را نیز می‌گیرند.
بازدید :
1755
زمان تقریبی مطالعه :
3 دقیقه
تاریخ : سه شنبه 1397/09/13
دست درد
دردهایی که هم در دست و هم در گردن و کتف احساس می‌شوند در بسیاری اوقات به علت تحریک اعصاب در ناحیه گردن و شانه به وجود میایند. از بین مهره‌های گردن ریشه‌های عصبی خارج می‌شوند که بلافاصله بعد از خروج از مهره‌ها با اتصال به یکدیگر یک شبکه عصبی به نام شبکه بازویی یا براکیال را تشکیل می‌دهند. از این شبکه اعصابی خارج می‌شوند که حس و حرکت کل اندام فوقانی را کنترل می‌کنند

شایع‌ترین علل تحریک اعصاب اندام فوقانی که موجب درد گردن و دست می‌شوند هرنی یا فتق دیسک بین مهره‌ای گردنی و مشکلات شبکه بازویی است.

گاهی اوقات ریشه‌های عصبی که از بین مهره‌های گردنی خارج می‌شوند به توسط دیسک بین مهره‌ای که جابجا شده است فشرده شده و این فشار موجب تحریک عصب و به دنبال آن احساس درد در گردن و دست می‌شود.
بیشتر بخوانید
وقتی مفاصل انگشتان دست درد می کنند
درد بازوی دست
درد پشت آرنج دست
چرا دستم درد می‌کند؟

در موارد دیگری ممکن است بعضی اعصاب دست در ناحیه شبکه بازویی تحت فشار قرار گیرند. شایع‌ترین علت فشار به اعصاب شبکه بازویی وجود دنده گردنی و یا فشار عضلات ناحیه گردن به این اعصاب است.

ادامه مطلب  تاثیر لکنت شکن در درمان قطعی و پایدار لکنت زبان |کاردرمانگران استان اصفهان

فشار به اعصاب شبکه بازویی می‌تواند با تحریک اعصاب دست موجب احساس درد و ناراحتی در گردن، شانه و دست شود. درمان این بیماری در غالب اوقات با استفاده از روش‌های غیر جراحی است و مهم‌ترین عامل کمک کننده به درمان انجام نرمش‌های خاص برای تقویت عضلات گردن و شانه و افزایش قابلیت انعطاف آن‌ها است. درمان این بیماری نیازمند همکاری متقابل و نزدیک بین بیمار و پزشک و صبر و حوصله است. به همین علت است که بسیاری از بیماران درمان خود را قدری مشکل میابند. این بیماری بندرت نیاز به درمان جراحی دارد.

احساس درد در دست راست
پزشک متخصص با توجه به اظهارات بیمار و معاینه وی و استفاده از روش‌های تصویربرداری و مطالعه نوار عصبی بیمار می‌تواند نوع ضایعه را مشخص کرده و متناسب با تشخیص داده شده درمان مناسب را برای بیمار انجام دهد.

درمان درد دست
درمان درد دست بستگی به محل و شدت آسیب دیدگی دارد. ولی در اینجا چند مورد یادآوری می‌شود.

دست را راحت بگذارید. اگر درد دست شدید نیست و تغییری در آن مشاهده نمی‌شود، آسان‌ترین درمان، یعنی استراحت، را انجام دهید. چند روز دستتان را از انجام فعالیت معاف کنید.
شایع‌ترین علل تحریک اعصاب اندام فوقانی که موجب درد گردن و دست می‌شوند هرنی یا فتق دیسک بین مهره‌ای گردنی و مشکلات شبکه بازویی است

کار دست را کم کنید. اگر استراحت مطلق برای دستتان امکان ندارد و باید کار کند، مقدار فعالیتش را نصف کنید و در فاصله‌ی آن چند بار به آن استراحت دهید. کار کردن افراد تا حدی که فعالیت آن‌ها باعث ایجاد درد نشود اشکالی ندارد، اما کار کردن آن‌ها با درد زیاد غیرعاقلانه است. درد یک علامت هشداردهنده است.

ادامه مطلب  کلینیک درمان اختلالات یادگیری کرج خیابان قلم خیابان ظفر شبنم۱ – سیستم آموزش آنلاین گروه توانبخشی گفتار توان گستر

دست را بالا بگیرید. در هنگام استراحت، دست را تا حد سینه بالا بیاورید. مثلاً وقتی دراز کشیده‌اید، آن را روی یک یا دو بالش نرم بگذارید.

دست را خنک کنید. یک قطعه یخ را بر روی ناحیه‌ی دردناک بمالید تا پوست نسبت به آن بی‌حس شود، البته نه بیشتر از چهار دقیقه. مواظب باشید رنگ دست سفید یا آبی نشود. یا یک بسته‌ی شیمیائی آماده‌ی “خنک کننده سریع” را در یک حوله پیچیده و آن را تا 20 دقیقه بر روی دست بگذارید. هر 10 دقیقه یک بار پوست را کنترل کنید.

مسکن بخورید. در صورت لزوم، از داروهای ضددرد مجاز، با رعایت دستورات آن، استفاده کنید.

به پزشک خبر دهید. اگر با همه‌ی این کارها هنوز درد دارید، به پزشکتان اطلاع دهید. درمان‌های بیشتر ممکن است شامل استفاده از کورتیزون برای کاهش ورم، گچ گرفتن، و در موارد شدیدتر انجام عمل جراحی برای تصحیح اختلال درونی بدن باشد.
منبع: تندرست نیوز

25 نوامبر روز جهانی منع خشونت علیه زنانانشا در مورد احسان و نیکوکاری + انشا با موضوع نیکوکاری و صدقه انشا در مورد احسان و نیکوکاری + انشا با موضوع نیکوکاری و صدقهبیوگرافی آرش ظلی پور و همسرش

googlemovies.ir

Related posts