مرکز فوق تخصصی سندروم داون سیاوش عطایی در گوهردشت:نکاتی در مورد بیوپسی سینه

آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج گفتار درمانی کودکان در منزل , بهترین کرج کلینیک گفتار درمانی , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان , بهترین کرج گفتار درمانی چیست , بهترین کرج رشته گفتار درمانی , بهترین کرج مراكز گفتار درماني شرق تهران , بهترین کرج گفتار درمان خوب در تهران , بهترین کرج دکتر هوشنگ دادگر , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی دولتی , بهترین کرج مراکز گفتاردرمانی در جنوب تهران , بهترین کرج بهترین متخصص گفتار درمانی در تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در غرب تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در کرج , بهترین کرج بهترین گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج درمان لکنت زبان در کرج , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان در کرج , بهترین کرج درمان لکنت در کرج , بهترین کرج مطب گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج فهرست گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج درمان تلفظ در کرج , بهترین کرج بهترین کاردرمانی در کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج کاردرمانی البرز , بهترین کرج کلینیک کاردرمانی در کرج , بهترین کرج مراکز توانبخشی کرج , بهترین کرج کاردرمانی سینا , بهترین کرج مراکز کاردرمانی کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج, بهترین کرج بازار کار کاردرمانی , بهترین کرج کاردرمانی در منزل , بهترین کرج کاردرمانی کودکان , بهترین کرج رتبه لازم برای کاردرمانی , بهترین کرج مرکز کاردرمانی , بهترین کرج رشته کاردرمانی چیست؟ , بهترین کرج کاردرمانی غرب تهران , بهترین کرج کاردرمانی جسمی
مرکز فوق تخصصی سندروم داون سیاوش عطایی در گوهردشت:نکاتی در مورد بیوپسی سینه

بعد از انجام ماموگرافی گاهی نیاز به بیوپسی (نمونه‌برداری از بافت) سینه پیدا می‌شود. این می‌تواند ترسناک باشد اما لزوماً بدین معنا نیست که شما دچار سرطان شده‌اید. در این مطلب درباره آنچه نیاز است درباره بیوپسی سینه بدانید، به شما خواهیم گفت. با ما همراه باشید…
عکس نویسنده
نویسنده : زینب حکیمی
بازدید :
423
زمان تقریبی مطالعه :
5 دقیقه
تاریخ : پنج شنبه 1397/09/29
بیوپسی
انجام هر نوع آزمایشی می‌تواند برای همه ما نگران‌کننده باشد، حتی اگر بدانیم حالمان خوب است، بازهم نگرانیم و با هر تماس تلفنی منتظر شنیدن خبر بدی در مورد سلامتی‌مان هستیم. با این حال تشخیص برخی بیماری‌ها پیچیده است و ممکن است آزمایشگاه طی تماسی از شما درخواست تست‌های دیگری را نیز داشته باشد.
این حالت، به ویژه بعد از انجام هر ماموگرافی رایج است و گاهی نیاز به بیوپسی (نمونه‌برداری از بافت) سینه پیدا می‌شود. بله، این، می‌تواند ترسناک باشد اما لزوماً بدین معنا نیست که شما دچار سرطان شده‌اید. در اینجا درباره آنچه که نیاز است درباره بیوپسی سینه بدانید، به شما خواهیم گفت:

چرا ممکن است به بیوپسی سینه نیاز پیدا کنید؟
هنگامی که برای ماموگرافی سالانه خود مراجعه می‌کنید، ممکن است رادیولوژیست شما متوجه شود که از زمان آخرین ماموگرافی، چیزی جدید در تصاویر دیده شده است. (به همین دلیل ماموگرافی سالانه پیشنهاد می‌شود). در صورت بروز این امر احتمالاً شما از طرف او، درخواست عکس‌های ماموگرافی بیشتر یا انجام سونوگرافی برای بررسی دقیق‌تر خواهید داشت.
گاهی اوقات این آزمایشات تصویربرداری این اجازه را می‌دهند که رادیولوژیست تشخیص قطعی، مانند کیست و کلسیفیکات خوش‌خیم را انجام دهد. با این حال، گاهی اوقات، تصاویر بی‌نتیجه است و گام بعدی انجام بیوپسی برای کمک به تشخیص وجود یا عدم وجود سرطان خواهد بود.
بیشتر بخوانید
8 آزمایش مهم پزشکی برای زنان
چطور بفهمیم سرطان سینه داریم؟
آزمایشات لازم برای زنان 40 ساله

ادامه مطلب  تاثیر لکنت شکن در درمان قطعی و پایدار لکنت زبان |مراکز اختلالات یادگیری استان قم

در طول بیوپسی سینه چه اتفاقی رخ می‌دهد؟
امروزه، اکثر نمونه‌های بیوپسی بافت پستان همان روش‌های جراحی تهاجمی که در گذشته وجود داشتند، نیستند. بعضی از مردم این موضوع را نمی‌دانند، بنابراین علاوه بر نگرانی در مورد نتایج، در مورد روش بیوپسی نیز بسیار نگران و مضطرب می‌شوند.
در حقیقت، امروزه انجام این روش بسیار ساده است در حالی که روش‌های قدیمی‌تر نیازمند جراحی آن‌ هم همراه بیهوشی عمومی بودند. در نوع معمول امروزی، تنها از یک بی‌حس‌کننده موضعی، مانند لیدوکایین، استفاده می‌کنند تا سطح ناحیه سینه را بی‌حس کنند. تنها ممکن است درد و سوزش ناشی از بی‌حس‌کننده از عوارض این روش باشند. سپس، از طریق راهنمایی تصویری، رادیولوژیست یک سوزن نازک را به سینه وارد می‌کند تا قطعه کوچکی از بافت برداشته شود. کل پروسه ممکن است چیزی حدود 10 دقیقه طول بکشد.
سپس بافت برداشته شده به آزمایشگاه پاتولوژی فرستاده می‌شود و پاتولوژیست نیز بافت را تحت یک میکروسکوپ قرار داده و به رادیولوژیست اطلاعات بیشتری در مورد آنچه که موجب غیرعادی به نظر رسیدن بافت سینه شده بود، ارائه می‌دهد.

بیوپسی سینه چقدر شایع است؟
البته که ما امیدواریم هرگز رادیولوژیست از شما درخواست بیوپسی نکند تا نگران نشوید، اما خوب است این نکته امیدوارکننده را بدانید که درخواست بیوپسی بافت سینه تا حد زیادی شایع است.
از هر 1000 زنی که غربالگری ماموگرافی را انجام می‌دهند، از 100 نفر آن‌ها درخواست دریافت تصاویر ماموگرافی و سونوگرافی بیشتر می‌شود (10 درصد) و از این تعداد نیز 20 نفر در نهایت نیازمند انجام بیوپسی سینه خواهند بود.
یک نمونه بیوپسی سینه نوع دیگری از آزمایش است و به خودی خود به این معنی نیست که شما مبتلا به سرطان هستید. در واقع، اکثر نمونه‌های بیوپسی سرطان سینه، خوش‌خیم هستند و عمدتاً توسط تومورهای خوش‌خیم مانند فیبروآدنوما و تغییرات فیبروکیستیک ایجاد می‌شوند

ادامه مطلب  لیست مراکز گفتاردرمانی دولتی در کرج:طرح رایگان ارزیابی اختلالات ذهنی -گفتاری در کودکان البرز

چه مدت طول خواهد کشید تا نتایج به دست بیاید؟
متأسفانه، نتایج حاصل از بررسی بیوپسی‌های سینه فوراً حاصل نمی‌شوند. به این دلیل که رادیولوژیست و پاتولوژیست (آسیب‌شناس) می‌خواهند مطمئن شوند که زمان کافی برای بررسی دقیق‌تر بافت را دارند و قبل از دادن هر نوع خبری به شما، به خوبی آنچه که در بدنتان رخ داده را شناسایی کرده‌اند.
بر اساس کلینیک یا آزمایشگاهی که به آن مراجعه کرده‌اید، نتایج می‌توانند با توجه به تعداد پرسنل و میزان امکانات طی 24 ساعت، یا چند روز و یا یک هفته بعد به دست شما برسند. توصیه می‌شود که از رادیولوژیست خود بخواهید تا زمانی که باید به انتظار بنشینید را به شما بگوید تا بتوانید نگرانی خود را بهتر کنترل کنید.

آیا این بدان معناست که من دچار سرطان شده‌ام؟
تکرار می‌کنیم که یک نمونه بیوپسی سینه نوع دیگری از آزمایش است و به خودی خود به این معنی نیست که شما مبتلا به سرطان هستید. در واقع، اکثر نمونه‌های بیوپسی سرطان سینه، خوش‌خیم هستند و عمدتاً توسط تومورهای خوش‌خیم مانند فیبروآدنوما و تغییرات فیبروکیستیک ایجاد می‌شوند.
با این حال 25 تا 30 درصد به تشخیص سرطان منجر خواهد شد. در این موارد، این که چه اتفاقی می‌افتد نیز بستگی به کلینیک دارد. ممکن است کسی از آنجا بیمار را فراخوانده و به او بگوید که تشخیص، سرطان بوده است و مراحل بعدی چگونه خواهد بود؟ در این مواقع، اولین کاری که باید انجام دهیم این است که قرار ملاقاتی را با یک جراح سینه تنظیم کنیم.

چه چیز دیگری باید در مورد بیوپسی بافت پستان بدانیم؟
مهم‌ترین چیزی که متخصصین می‌خواهد مردم بدانند این است که: بیوپسی‌های سینه غیر معمول نیستند و نباید باعث ایجاد هراس شوند.
آن‌ها می‌گوید «نگران نباشید – این تست بسیار رایج است. بسیاری از زنان بیوپسی را انجام می‌دهند، این فقط یک تست تشخیصی اضافی است.»

ادامه مطلب  لیست مراکز گفتاردرمانی با روش درمان قطعی لکنت زبان |مراکز اختلالات یادگیری استان مازندران

| طالع بینی ازدواج مرد و زن متولد آذر طالع بینی ازدواج | طالع بینی ازدواج مرد و زن متولد آذرعکس نوشته زیبا و عاشقانه پروفایل

loknatclinic.ir

Related posts