بهترین گفتار درمانی و کاردرمانی در سطح کرج سیاوش عطایی 09121623463:چه زمانی خشکی پوست نشانه پسوریازیس است؟

, بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در کرج , بهترین کرج بهترین گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان در کرج
بهترین گفتار درمانی و کاردرمانی در سطح کرج سیاوش عطایی 09121623463:چه زمانی خشکی پوست نشانه پسوریازیس است؟

در میان چالش‌های بسیار که با فصل زمستان و سردی هوا همراه است خشکی پوست مشکل شایعی به حساب می‌آید.
زمان تقریبی مطالعه :
1 دقیقه
تاریخ : سه شنبه 1397/10/04 ساعت 14:01
چه زمانی خشکی پوست نشانه پسوریازیس است؟ با کاهش میزان رطوبت هوا احتمال خشکی و آسیب‌پذیری پوست افزایش پیدا می‌کند که با علائمی همچون پوسته پوسته شدن و قرمزی همراه است. اما، در چه مواقعی خشکی پوست می‌تواند نشانه عارضه مزمن پوستی پسوریازیس باشد؟

به گفته کارشناسان، پسوریازیس عارضه‌ای فصلی نیست و بیماری التهابی است، زیرا به سیستم ایمنی مرتبط است. بیش از دو درصد از جمعیت آمریکا یا حدود ۷.۵ میلیون نفر از مردم این کشور به بیماری پسوریازیس مبتلا هستند. درحالیکه استرس، چاقی، عفونت و عادت‌های اشتباهی همچون استعمال سیگار خطر ابتلا به این بیماری پوستی را افزایش می‌دهد، سابقه خانوادگی می‌تواند موثرترین فاکتور خطرزا باشد که از والدین به فرزندان منتقل می‌شود.
بیشتر بخوانید
9 واقعیت مهم درباره پسوریازیس
چند روش برای مقابله با بی‌حالی مزمن
چرا کارهایی که مضر است انجام می‌دهیم؟
افسردگی زمستان، علل و راه‌های مقابله با آن

یکی از مشخصه‌های بیماری پسوریازیس کاهش چرخه حیات سلول‌های پوست است. درحالیکه به طور طبیعی سلول‌های پوست یک بار در ماه جایگزین می‌شوند، در بیماران مبتلا به این عارضه سلول‌های جدید هر سه تا چهار روز یک‌بار تشکیل می‌شوند. تولید سلول‌های پوستی مازاد به تشکیل پلاک‌هایی منجر می‌شود. این پلاک‌ها بخش‌هایی از پوست هستند که به رنگ قرمز یا صورتی دیده می‌شوند. این عارضه شایع‌ترین نوع بیماری پسوریازیس است.

ادامه مطلب  از سیر تا پیاز درمان قطعی لکنت زبان |مراکز بینایی سنجی استان کردستان

درحالیکه این پلاک‌ها می‌توانند در تمامی قسمت‌های بدن ظاهر شوند، قسمت‌های کف سر، آرنج، زانوها و پایین کمر بیشتر درگیر این مشکل می‌شوند. قسمت‌های آسیب دیده پوست به شدت حساس و آسیب‌پذیر شده که مستعد ترکیدگی و خونریزی است.

به نقل از مدیکال دیلی، تاکنون روش درمانی قطعی برای این بیماری ارائه نشده و در روش‌های موجود بر کاهش میزان التهاب تمرکز می‌شود.
منبع: ایسنا

نکاتی مفید درباره لبو خواص لبو برای سلامتی بدن | نکاتی مفید درباره لبواس ام اس تبریک بارداری به دوست صمیمی

autismonline.ir

Related posts