بهترین کلینیک توانبخشی کرج کلینیک توانبخشی سیاوش عطایی 09121623463: مشکل متداول در طول دوران بارداری

, بهترین کرج کلینیک کاردرمانی در کرج , بهترین کرج مراکز توانبخشی کرج , بهترین کرج کاردرمانی سینا , بهترین کرج مراکز کاردرمانی کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج, بهترین کرج بازار کار کاردرمانی

بهترین کلینیک توانبخشی کرج کلینیک توانبخشی سیاوش عطایی 09121623463: مشکل متداول در طول دوران بارداری

در مورد مشکلات دوران بارداری چه می دانید؟ آیا زمانی که شاهد علائم و مشکلاتی در بارداری خود می شوید، حتما باید به پزشک مراجعه کنید؟ در چه شرایطی شما نیاز به مراقبت های پزشکی خواهید داشت و باید سریعا خود را به اورژانس برسانید؟ اگر می خواهید در مورد مشکلات و عوارض شایع این دوران، بیشتر بدانید، پس، این مقاله از بخش زنان و زایمان دکتر سلام را بخوانید و آگاهی خود را بالا ببرید. با ما همراه باشید.

مشکلات دوران بارداری
بارداری دوران ویژه ای در زندگی شماست و همانطور که درمورد بارداری خود هیجان زده اید در طول این مسیر قطعا مشکلات کوچکی نیز وجود دارد. اما اکثر مشکلاتی که شما در طول دوران بارداری با آن مواجهید در حقیقت کاملا متداول هستند. البته شما باید در طول دوران بارداری هر زمان که احساس ناراحتی می کنید با پزشک خود مشورت کنید. در عین حال ما لیستی از مشکلات متداول در مدت بارداری که ممکن است در این مدت آن ها را تجربه کنید گردآوری کرده ایم.

15 مشکل متداول در دوران بارداری که ممکن است با آن ها مواجه شوید:

1- خونریزی لثه:

در دوران بارداری ممکن است مقداری تورم و درد را در لثه های خود، مخصوصا در مواقعی که مسواک می زنید تجربه کنید. احتمال دارد که در هنگام مسواک زدن متوجه خونریزی از لثه های خود شوید، که اغلب هنگامی که تغییرات هورمونی در نتیجه حاملگی رخ می دهد اتفاق می افتد. این شرایط به طور متداول تحت عنوان ورم لثه بارداری شناخته می شود و همچنین گاهی می تواند به عنوان علائمی از بیماری لثه باشد. حتما با پزشک یا دندانپزشک خود درباره آن صحبت کنید.

ادامه مطلب  دستگاه لکنت شکن easy speech | سیاوش عطایی مشاور عالی و آسیب شناس |گفتاردرمانگران استان مرکزی

2- احساس گرمای زیاد:
کاملا طبیعی است که در هر زمانی حتی در مواقعی که ممکن است هوا گرم نباشد احساس گرما کنید. احتمال دارد که همیشه احساس تعرق یا سوزش زیاد و ناراحتی داشته باشید، در حدی که احساس کنید که گرمازده شده اید. تغییر در سطوح هورمون همراه با افزایش خونرسانی به پوست دلیل افزایش دمای بدن شما در طول دوران بارداری است.

3- بی اختیاری ادرار:
بی اختیاری ادرار شرایطی است که در هنگام سرفه، عطسه یا گاهی حتی در هنگام خندیدن با صدای بلند ممکن است مقداری ادرار از شما خارج شود. اگرچه این امر می تواند بسیار خجالت آور باشد، اما  این یکی از مشکلات خیلی شایع در طول دوران بارداری و گاهی پس از آن است. هنگامی که حامله هستید عضلات لگن شما شروع به افتادگی و آماده شدن برای تولد می کنند. این بدان معنیست که شما کنترل کمتری روی ماهیچه های لگن خود دارید. می توانید از پزشک خود بخواهید که تعدادی از تمرینات تقویت کف لگن را به شما پیشنهاد دهد و به شما بفهماند که کدام یک برای شما امن تر است تا انجام دهید.

4- یبوست:
بسیاری از تغییرات هورمونی در بدنتان اغلب حس ناراحتی به شما می دهد یا باعث ناراحتی در بدن به منظور دفع مدفوع می شود. برای جلوگیری از یبوست اطمینان حاصل کنید که روزانه حداقل هشت تا ده لیوان آب می نوشید. از مایعات بیشتری در رژیم غذایی خود استفاده کنید؛ مایعاتی مانند آبمیوه های تازه، میلک شیک ها، اب نارگیل رقیق شده و امثال این ها. اگر پزشکتان برای شما مکمل های آهن را تجویز کرده است، سوال کنید که آیا می توانید برند آن را تغییر دهید یا برای مدتی استفاده از آن را متوقف کنید. این یکی از مشکلات رایج در دوران حاملگی است.

ادامه مطلب  کلینیک نوروفیدبک| کاهش اختلالات یادگیری09121623463

5- خواب شفاف، عجیب و غیرقابل توصیف:
ممکن است ترسناک باشد اما کاملا عادی است که شما در هنگام بارداری خواب شفاف یا سبک داشته باشید. در اغلب موارد، رویاها بسیار عجیب و غریب خواهد بود و شما به سختی می توانید توضیح دهید که چرا این رویا را داشتید. داشتن چنین رویاهایی در دوران بارداری بسیار شایع است. به خصوص اگر بارداری اولتان است، این می تواند در شما اضطراب و سردرگمی ایجاد کند. شما ممکن است به طور مداوم نگران باشید که چگونه به عنوان یک مادر برخورد کنید، چگونه می توانید اطمینان حاصل کنید که شما و کودک تان، هر دو ایمن هستید و بسیاری از چیزهای دیگر. عدم قطعیت، اضطراب و تمام تغییرات هورمونی و تغییرات دیگر در بدناتن، اتفاق می افتد که می تواند به رویاهای غیر قابل توضیح و سخت منجر شود.

6- احساس خستگی بیش از حد:
گاهی اوقات ممکن است فقط در سه ماهه سوم احساس خستگی داشته باشید، اما در بسیاری از موارد، افراد در طول 12 هفته اول نیز احساس خستگی می کنند. تغییرات هورمونی زیادی که در شما رخ می دهد باعث می شود که همیشه احساس خستگی کنید، حتی اگر به خوبی استراحت کرده باشید. به بدن خود گوش دهید و هر زمان که احساس خستگی می کنید استراحت کنید. از راه رفتن بیش از حد و یا انجام کارهایی که می تواند شما را خسته کند اجتناب کنید.

7- خارش:
هنگامی که شما حامله هستید، بدنتان  مقادیر بیشتری از خون را به پوست می فرستد. در نتیجه پوست شما شروع به خارش می کند. هنگامی که به سه ماهه سوم خود برسید یا شکم شما شروع به رشد قابل توجهی کند و برآمده شود، باعث کشیده شدن پوست شکم شده و خارش بیشتر در این ناحیه را ایجاد می کند. خارش خفیف شایع و طبیعی است، اما مطمئن شوید که از خارش شدید رنج نمی برید. اگر اینگونه است می تواند نشانه ای از وضعیت سلامتی باشد و به عنوان کلستاز بارداری یا کلستازیس داخل رحم بارداری (ICP) یا کلستازیس حاملگی  شناخته می شود.

ادامه مطلب  از سیر تا پیاز درمان قطعی لکنت زبان | کوی نوبنیاد

8- سردرد:
در چند هفته اول حاملگی ممکن است سردرد خفیف داشته باشید، در حالی که در بعضی موارد ممکن است بسیار شدید باشد. اگرچه اینها رخدادهای طبیعی هستند اما می توانند بسیار ناراحت کننده باشند. دلیل اصلی سردرد در هنگام بارداری، تغییر در میزان هورمونتان است. یوگا یا تکنیک های آرامش بخش را امتحان کنید، اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی می خوابید و به اندازه کافی استراحت می کنید و حداقل هشت تا ده لیوان آب بنوشید تا ناراحتی را کاهش دهید.

9- سوزش معده و سوء هاضمه :
تغییرات هورمونی که با آن مواجه می شوید می تواند منجر به سوء هاضمه شود که گاهی در شروع دوره سه ماهه دوم شما اتفاق می افتد . همچنین همانطور که نوزادتان بزرگتر می شود و رحم شما گسترش می یابد، این امر مقدار قابل توجهی فشار را به معده تان وارد می کند؛ به همین دلیل شما حجم زیادی از سوء هاضمه و سوزش معده را تجربه می کنید. وعده های غذایی سبک میل کنید و وعده های غذایی خود را به جای سه وعده بزرگ به شش وعده کوچک تر تبدیل کنید. از خوردن غذای سرغ شده و چرب خودداری کنید و وعده های غذایی سبک تر را انتخاب کنید. گرسنگی نکشید زیرا باعث سوزش معده می شود.

10- خونریزی بینی:
این امر قطعا می تواند شما را وحشت زده کند اما مقداری خونریزی بینی در طول دوران بارداری امری کاملا شایع است و هیچ دلیلی برای نگرانی وجود ندارد.  دلیل اصلی این اتفاق، تغییر در سطح هورمون های شما است. همچنین هنگامی که حامله هستید، پوستتان تمایل به خشک شدن بیش از حد معمول دارد. همین امر برای پوست داخل بینی تان نیز صادق است، که اغلب می تواند علائم پوسته پوسته شدن  و مقداری خونریزی داشته باشید.

ادامه مطلب  اسامی کاندیداهای مطرح هیات مدیره نظام پزشکی البرز دکتر رضا مسعود نیا

11- ترشح از نوک پستان:
احتمالا فکر می کردید که وقتی کودکتان به دنیا می آید شما شروع به تولید شیر می کنید. در واقع، بدن شما به محض اینکه باردار می شوید، تولید شیر را شروع می کند. این برای سینه های شما کاملا طبیعی ست که هنگامی که باردار هستید مقداری شیر ترشح شود. مایعی که اکنون آن را مشاهده می کنید، کلسترام خواهد بود؛ اولین شیری که بدن شما تولید می کند.

12- افزایش ترشح واژن:
در طول دوران بارداری افزایش مقدار ترشح از واژن ممکن است نظر شما را جلب کند. نه تنها مقدار تغییر خواهد کرد، بلکه شما تفاوت در بافت و بوی ترشح را نیز خواهید دید. نگران نباشید، زیرا این امر بسیار طبیعی است. هنگامی که شما باردار هستید، دیواره های واژنتان نرم تر می شود. افزایش میزان تخلیه واژن کمک می کند تا از هر عفونتی که می تواند از واژن به سمت رحم حرکت کند، جلوگیری شود.

13- خونریزی از واژن:
خونریزی از واژن در حین بارداری امری طبیعی و شایع نیست و باید لحظه ای که آن را می بینید، به پزشک خود اطلاع دهید. خون کمی که در دوران اولیه بارداری خود مشاهده می کنید ، به عنوان لانه گزینی شناخته شده است. این اتفاق زمانی می افتد که جنین در دیواره رحم شما جای می گیرد. اگر خونریزی را در 12 هفته اول بارداری خود مشاهده کنید، می تواند نشانه ای از سقط جنین یا حاملگی خارج رحمی باشد. نگران نباشید، چرا که بسیاری از زنان که خونریزی واژینال را در این مدت تجربه می کنند بارداری سالم و زایمان سالمی دارند. حتما بلافاصله در این مورد به پزشک اطلاع دهید.

ادامه مطلب  مجهزترین گفتاردرمانی در سطح البرز 09121623463:گیاهان آپارتمانی

14- مشکل در خوابیدن یا بی خوابی:
همانطور که ممکن است در طول دوران بارداری احساس خستگی مفرط را تجربه کنید، همان قدر نیز این احتمال وجود دارد که شما متوجه شوید که خوابیدن برای شما سخت شده است . تغییرات زیاد در بدن شما و عدم تعادل هورمونی که در این زمان اتفاق می افتد، خواب مناسب را برای شما دشوار می سازد. هنگامی که شکم شما به طور قابل ملاحظه ای رشد می کند، در مواقعی که دراز می کشید احساس فشار زیادی می کنید.

بیش از حد در مورد آن فکر نکنید زیرا بیشتر شما را نگران می کند و بیشتر باعث دور شدن شما از خواب می شود. سعی کنید موقعیتی پیدا کنید که احساس می کنید برای شما راحت تر است. اگر احساس می کنید نمی توانید بیش از حد طولانی بخوابید، در طول روز و هر زمان که می توانید چرت بزنید. شما همچنین می توانید بر روی صندلی راحتی نشسته و مقداری بخوابید.

15- درد در ناحیه لگن:
با این که بسیار معمول نیست، اما بسیاری از زنان در حین بارداری احساس درد و ناراحتی زیادی در ناحیه لگن دارند. درد لگن در دوران بارداری به عنوان درد حلقه لگنی مربوط به بارداری (PPGP) یا اختلال عملکرد سمفیز پوبیس (SPD) شناخته شده است. بعضی از علائم رایج PPGP درد در هر دو طرف پشت کمر، درد در ناحیه بین مهبل (واژن) و درد مقعد و درد بیش از حد در نزدیکی استخوان نشیمنگاه است. در هنگام راه رفتن، چرخش در رختخواب، بالا رفتن از پله ها یا ایستادن روی یک پا، می توانید درد بیشتری احساس کنید. به محض اینکه متوجه مشکل درد در حین بارداری شدید، فورا با پزشک خود صحبت کنید.

ادامه مطلب  درمان قطعی لکنت زبان در تمام سنین l نوبران

بارداری با تغییراتی در بدن شما همراه است و بسیاری از آنها می توانند علائم ناراحت کننده ای را ایجاد کنند. در حالی که بسیاری از مشکلات دوران بارداری که در این مقاله ذکر شد بسیار متداول است، اما به یاد داشته باشید که مشکلات دوران حاملگی برای هر زنی منحصر به فرد است. چیزی که برای فردی ممکن است عادی باشد در فردی دیگر ممکن است به کمک پزشکی نیاز داشته باشد. بنابراین اطمینان حاصل کنید که همه چیز را با دکتر خود در میان می گذارید.


| دکلمه عاشقانه احساسی کلیپ زیبا از دکلمه عاشقانه | دکلمه عاشقانه احساسیبیوگرافی بازیگران سریال بی قرار + زمان پخش و خلاصه داستان سریال بی قرار بیوگرافی بازیگران سریال بی قرار + زمان پخش و خلاصه داستان سریال بی قرارجزئیات تجاوز جنسی به دانش آموزان در مدرسه اصفهان (عکس) جزئیات تجاوز جنسی به دانش آموزان در مدرسه اصفهان (عکس)زنی بعد از 24 ماه بارداری جنین بز به دنیا آورد (عکس) زنی بعد از 24 ماه بارداری جنین بز به دنیا آورد (عکس)تولد یک نوزاد عجیب الخلقه دیگر در هندوستان

goftareravan.ir
google-map.ir

Related posts